Mon Gamin & Brianne Goutal

13. prosince 2009 v 17:07 | Misah |  Info o Breyers

Mon Gamin
Mon Gamin, známý laskavě jako "Pinto", je vynikající partner pro mladou jezdeckou superstar Brianne Goutal. S jeho výrazným charakterizujícím zbarvením a kolena-k-bradě skokovým stylem je skutečně miláčkem davu.


Mon Gamin, hnědo-bílý valach plemene Selle Francais, je vysoký 16 dlaní a je mu třináct let. Je ve vlastnictví rodiny Goutal a veden dvacetiletou Brianne Goutal, pro kterou byl zakoupen v jeho sedmi letech. "V podstatě jsem si ho zamilovala pro jeho roztomilost!" připouští Brianne.

Avšak navzdory jeho dovednosti a rozkošnému vzezření, úspěchy v soutěžích se nedostavily rychle ani snadno. Dostat Mon Gamina do jeho vrcholné formy dalo hodně práce. "Když k nám poprvé přišel, byl opravdu těžko zvládnutelný." říká Brianne. "Byl ztuhlý a hodně opatrný, a to byla nesnadná kombinace. Naučil mě, jak jezdit na ultra opatrných typů koní."


Důkaz, že ona a Mon Gamin tyto výzvy překonaly, přišel v roce 2006, když nasbírali působivý sled 11 poctivých vítězství v Low Junior Jumper Classics. "To bylo úžasné!" vzpomíná Brianne. "Myslím, že získat tyto úspěchy nám umožnila jeho touha vyhrát a soudržná snaha z mé strany a mého trenéra. Měli jsme dobrý plán: protože "Pinto" vždy dodržel svou část dohody, vše co jsme museli udělat, bylo ujistit se, že dodržujeme naší část dohody."

Přestože má tato dvojice v průběhu 6 let jejich partnerství na kontě již dlouhý seznam úspěchů, Briannino nejvíce památné vítězství s Mon Gaminem přišlo 12. května 2007 v 50 000 dolary dotovaném Junior Essex Troop Garden State Grand Prix v New Jersey. Toto bylo první Mon Gaminovo grand prix, a Brianne netušila, že by se mohli dostat na první místo. "Pamatuji si pocit, jak zkoušel opravdu těžce zdolat výšku a šířku skoků, a když přišel trojskok, doufala jsem, že by to mohl zvládnout." vzpomíná. "Když zdolal poslední skok a všechno čistě, byla jsem hrdá!"

Nejen, že jeli čistě, jejich čas byl také natolik rychlý, aby porazili zkušenou Lauru Chapot a jiné veterány grand prix. "Nastoupil jako outsider a překonal sám sebe." říká Brianne. "Nemyslím, že kdokoli z nás byl překvapen naším vítězstvím tak jako my."

Ačkoli někdo pochyboval, že Mon Gamin má prostor pro náročné grand prix kurzy, Brianne věřila, že tam je jejich místo. "Vždycky jsem si myslela a stále myslím, že může dělat cokoliv, pokud je správně naveden." říká.Mon Gamin hraje důležitou roli v kariéře Brianne. V roce 2004-5 se Brianne stává v historii první jezdkyní, která vyhrála všechny čtyři důležité jezdecké šampionáty: the United States Equestrian Federation (USEF) Show Jumping Talent Search Finals-East, the Washington International Equitation Classic Finals, the Pessoa/USEF Hunter Seat Medal Finals a the ASPCA Maclay National Championships.

Jako studentka Brownovy Univerzity na Rhode Islandu Brianne balancuje mezi svou jezdeckou kariérou a studiem. Nebojí se velkého snu, zároveň však zůstává realistická a při zemi. "Myslím, že všichni atleti se chtějí dostat na Olympiádu a jiné šampionáty, ale je tu velká propast mezi snem a realitou a nemůžu říct, že někdy budu konkurovat na takové úrovni. Moje bezprostřední cíle pro tento rok jsou zlepšit všechny aspekty na mém ježdění a pokračovat v získávání zkušeností ve velkých soutěžích v USA nebo v Evropě."

Když se dozvěděla o Breyerově zájmu zobrazit Mon Gamina jako model, byla nadšená. "Byla jsem tak vzrušená!" říká. "Už dlouho jsme si o tom dělali legraci a já myslela, že je to jen vtip. Chtěla jsem mít vždy koně od Breyer a on byl tak příhodný."

Přemýšlející o jejím partnerství s Pintem, Brianne přisuzuje jejich úspěchy k jeho ochotě a přání udělat jí radost. "Myslím, že nejlepší kvalita dobrého skokového koně je jeho postoj. Když jdou na kolbiště, chtějí pro vás vyhrát. Pinto jde každý parkur v očekávání vítězství. On je nejpečlivější kůň co mám a to vychází z neutuchající snahy udělat to co nejlépe. On jednoduše překonal všechny mé očekávání i sám sebe.

by Liz Ryan, Just About Horses Jan/Feb

překlad by me (prosím berte to s rezervou, zas tak dobrý angličtinář nejsem :-D)


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Steeple - SR ♥ | Web | 13. prosince 2009 v 19:29 | Reagovat

wou, to bylo super! Prej nejsem tak dobrý angličtinář xD kam se na tebe hrabu xDD

2 MontyBara-your SR | Web | 13. prosince 2009 v 22:45 | Reagovat

já bych stěží přeložila jeden ostavec :-D o Gaminkovi čím dál víc uvažujeme,to jeho strakovaní :-) prostě kwásnej

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama